• Dobrovoľníci v obci TOKAJÍK

• Ochota pomáhať je vždy výnimočná. Rovnako výnimoční boli aj žiaci nášho gymnázia, ktorí sa rozhodli v sobotu 20.mája vymeniť pohodlie domova za nadšenie pomôcť a venovať svoj čas správnej veci. Upratali okolie Pamätníka Tokajíckej tragédie s cintorínom a pripravili ho pre návštevníkov.

A keďže je dôležité pripomínať si historické udalosti nášho vlastného regiónu, prostredníctvom výstavy s názvom Vypálená obec Tokajík mali možnosť pomocou technológie virtuálnej reality spoznať príbeh 32 zavraždených mužov z Tokajíka a blízkeho okolia a  dvoch preživších A. Stropkovského a M. Medveca. Výstava pokračovala virtuálnou prehliadkou obce Tokajík v čase, keď ju koncom novembra 1944 nemecké jednotky vypálili. Autorom výstavy je regionálny a vojenský historik, bývalý žiak nášho gymnázia, Juraj Kasarda.

Za pekne strávený čas patrí poďakovanie p. starostke  J.Medvecovej a všetkým, ktorí dokázali prísť a podporiť úžasnú atmosféru aktivity.