• VIANOČNÉ DOBROKOLÁČE

• Vážení rodičia a priatelia školy,

naši žiaci sa rozhodli zorganizovať dobročinnú akciu

„VIANOČNÉ DOBROKOLÁČE“.

Upečené koláče budú predávať dňa 21.12.2023 (štvrtok) na vianočných trhoch v Stropkove a zisk venujú rodinám, ktoré to potrebujú, aby ich Vianoce boli „sladšie“.

Budeme radi, ak ich dobročinnosť podporíte upečením koláčov, ktoré je potrebné doniesť do školy už 20.12.2023 (streda), alebo návštevou predajného stánku 21.12.2023 (štvrtok).

Ďakujeme za podporu našich žiakov, riad. školy Mgr. E. Paňková

Viac informácií: 0905 719 481-Mgr.V. Senajová

• „Bohatí alebo chudobní“

• Finančná akadémia je interaktívna forma vzdelávania, umožňujúca študentom otestovať si svoje finančné rozhodnutia na konkrétnych modelových situáciách. Študenti III. A a III. B triedy absolvovali 30. 11. 2023 druhú lekciu s názvom „Bohatí alebo chudobní“. Aktívne sa zapájali do diskusie, odpovedali na otázky a riešili konkrétne modelové situácie z reálneho života. Ocenili priateľský postoj zo strany prednášajúcich , ako aj cenné rady do života o tom ako správne hospodáriť so svojimi peniazmi.

Mgr. M. Sahajdová, koordinátor FG