• OZNAM

• Slávnostné otvorenie školského roka  sa uskutoční 4. septembra 2023 o 10:00 hod.

na multifunkčnom  ihrisku ( v prípade nepriaznivého počasia v klubovni) školy.

Tešíme sa na Vás a veríme, že vzájomnou zodpovednosťou, ohľaduplnosťou a pochopením zvládneme školský rok 2023/2024 úspešne.

Mgr. Eva Paňková, riaditeľka školy

• STRAVOVANIE v školskom roku 2023/2024

·  Všeobecné informácie pre stravníkov na školský rok 2023/2024

Podmienky úhrady nákladov na stravovanie v školskom stravovacom zariadení v ŠR 2023/2024 a podmienky stravovania

Prihlásenie nových stravníkov na stravu v ŠR 2023/2024

Na začiatku ŠR 2023/2024 má rodič povinnosť prihlásiť svoje dieťa na stravu individuálne u vedúcej ŠJ, kde vypíše zápisný lístok alebo si ho stiahne zo stránky školy, svojim podpisom potvrdí súhlas s podmienkami stravovania a v prvý deň doručí vedúcej ŠJ.

Zápisný lístok si stiahnite tu: Zápisný_lístok_2024.doc

Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom sa poskytuje vo výške:

• Pre 1.st. 2,10 eur/za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti v ZŠ a odobralo obed v ŠJ.
            • Pre 2.st. 2,30 eur /za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti v ZŠ a odobralo obed v ŠJ.

Výška príspevkov na stravu:

Finančná zábezpeka – ZÁLOHOVÁ PLATBA  ( jednorazová platba):

1.st.   30 eur

2.st.   30 eur

Spôsob úhrady : Platba cez internetbanking alebo poštovou poukážkou k 10. dňu v mesiaci august.

IBAN: SK17 0200 0000 0016 4235 4753

Poznámka pre prijímateľa: Meno a priezvisko, trieda žiaka, variabilný symbol: je číslo, priradené žiakovi v systéme Ikelp

1.st.                                        1,50 eur/ 30 eur mesačne

2.st.                                       1,70 eur/ 34 eur mesačne

Žiaci Gymnázia                     1,90 eur/ 38 eur mesačne

Zamestnanci školy              0,71 eur/ 14,20 eur mesačne

Cudzí stravníci                    3,80 eur/ 76,00 eur mesačne

SZUŠ                                      1,51 eur/ 30,20 eur mesačne

ZUŠ                                        0,91 eur/ 18,20 eur mesačne

Spôsob úhrady

Platba cez internetbanking, alebo zadaním trvalého príkazu, poštovou poukážkou vždy mesiac vopred (k 10. dňu v mesiaci).

Trvalý príkaz od 10.08.2023 - do 10.05.2024 na číslo účtu VÚB:

IBAN: SK17 0200 0000 0016 4235 4753

Variabilný symbol: je číslo, priradené stravníkovi v systéme Ikelp

Poznámka pre prijímateľa: Meno a priezvisko,

Zákonnému zástupcovi dieťaťa, na ktoré je poskytnutá dotácia a u ktorého podľa potvrdenia od ošetrujúceho lekára (gastroenterológ, diabetológ, imunológ a pod.) zdravotný stav vyžaduje osobitné stravovanie a ŠJ uvedený druh stravovania nezabezpečuje, zriaďovateľ vyplatí dotáciu bezhotovostným platobným stykom na jeho bankový účet, uvedený v zápisnom lístku na stravovanie a to v nasledujúcom mesiaci na základe evidencie dochádzky. Žiadosť poskytne vedúca ŠJ.

• V prípade oneskorenej platby je potrebné aby rodič ráno do 7.30 hod. doručil potvrdenie o úhrade vedúcej ŠJ (ústrižok o zaplatení, elektronicky na email: • Zmenu účtu, z ktorého sa uhrádza strava, je potrebné nahlásiť vedúcej ŠJ.

• Vyhlásenie dieťaťa alebo žiaka zo stravy je možné do 7.00 hod. ráno elektronicky prihlásením do školského systému Ikelp, telefonicky do 7.30 hod. ráno /pevná linka tel.: 054/742 3796, mob.: 0915 209 884.

• Zariadenie školského stravovania poskytuje stravu iba žiakom prítomným na vyučovaní, ktorým je umožnené zjesť obed v ŠJ.

• V prípade, že žiak musí zo zdravotných dôvodov odísť z vyučovania, je možné obed vziať so sebou.

• V prípade neprítomnosti dieťaťa/žiaka na výchovno-vzdelávacom procese v škole, je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť dieťa zo stravy v určenom čase. Zariadenie školského stravovania podľa § 139 až 141 zákona, zabezpečuje žiakom stravu iba v čase ich pobytu v školách alebo školských zariadeniach.

• Nie je možné ani vziať nevyhlásenú stravu do obedára.

• Za včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje, za čo je zodpovedný zákonný zástupca stravníka.