• Všeobecné informácie pre stravníkov na školský rok 2022/2023

• Prihlásenie nových stravníkov na stravu

Na začiatku ŠR 2022/2023 má rodič povinnosť prihlásiť svoje dieťa na stravu individuálne u vedúcej ŠJ, kde vypíše zápisný lístok a svojim podpisom potvrdí súhlas s podmienkami stravovania. Každý  nový  žiak ZŠ a gymnázia si musí po prihlásení na stravovanie, zakúpiť čip v hodnote 2,00 eur v kancelárii vedúcej ŠJ. Po jej zakúpení sa čip stáva majetkom stravníka. Samotná čipová karta okrem jedinečného 10 - miestneho kódu nenesie žiadnu informáciu. Všetky údaje o stravníkovi sú bezpečne uložené v programe. V prípade straty alebo poškodenia je potrebné zablokovať čip a zakúpiť nový. Čip platí počas celej školskej dochádzky.Bez čipovej karty sa strava nevydáva. Stravník, ktorý zabudol ČK, je povinný ísť do kancelárie vedúcej ŠJ nahlásiť danú udalosť.

Úhrada stravy :

Strava sa uhrádza mesiac vopred, vždy k 15. dňu v mesiaci.

Trvalým platobným príkazom na celý školský rok

od 15.08.2022- do 15.05.2023 na číslo účtu VÚB:

IBAN: SK17 0200 0000 0016 4235 4753

Jednorazová platba (finančná zábezpeka) v auguste: platí pre stravníkov s dotáciou na stravu:

I. stupeň: 25,00 €               / dotácia 1,30 eur

II. stupeň: 25,00 €               / dotácia 1,30 eur

Mesačne sumou:

Úhrada stravy: žiaci bez dotácie:

I. Stupeň:      24,20 eur / mesiac - výška stravnej jednotky na deň 1,21 eur

II. Stupeň:     26,00 eur / mesiac - výška stravnej jednotky na deň 1,30 eur

Pre stravníkov bez príspevku na stravu je povinnosťou príspevok za stravu uhradiť najneskôr k 15. dňu v mesiaci /mesiac vopred/

Gymnázium  žiaci 1. Až 4. ročník           28,20 €          1,41 € na deň

Dospelí stravníci:

ZŠ                                                              5,60 €              0,28 € na deň

Gymnázium                                           13,60 €            0,68 € na deň

SZUŠ                                                         17,60 €            0,88 € na deň

ZUŠ                                                            9,60 €              0,48 € na deň

Spôsob úhrady

·Platba cez internetbanking alebo zadaním trvalého príkazu vždy mesiac vopred (k 15. dňu v mesiaci).

·Uhradiť poštovú poukážku typu U, vždy k 15. dňu v mesiaci na nasledujúci mesiac a odovzdať doklad o zaplatení vedúcej ŠJ, ktorá po zúčtovaní dokladu pripíše uhradenú čiastku do výkazu pre zaktivovanie čipovej karty, a od nasledujúceho dňa prihlási stravníka na obed.

·V prípade oneskorenej platby je potrebné aby rodič vytlačil potvrdenie o úhrade a doručil vedúcej ŠJ alebo zaslal potvrdenie na email –slavka.majernikova72@gmail.com, ktorá prihlási stravníka na stravu od nasledujúceho dňa.

·!!! Stravu nie je možné uhrádzať vkladaním hotovosti na účet ŠJ !!!

·Pri uhrádzaní stravy je potrebné uviesť variabilný symbol, meno a triedu žiaka.

·V prípade hromadnej školskej akcie sú žiaci povinní sa odhlásiť zo stravy

·3 dni vopred!!!

Odhlásenie stravy

·V prípade nemoci sú rodičia žiakov v  povinní odhlásiť ich zo stravy.

· Počas nemoci rodič nemôže brať obed do obedára, iba v prvý deň, ak nebolo možné stravníka zo stravy odhlásiť včas. Zariadenie školského stravovania podľa § 139 až 141 zákona, zabezpečuje žiakom stravu iba v čase ich pobytu v školách alebo školských zariadeniach.

·Stravu možno odhlásiť cez stravovací portál do 7.00 hod. telefonicky na č.t. 054 742 3796, mob. 0915 209 884, do 7.30 hod. Po tejto hodine stravník nebude vyhlásený.

·Ak stravník onemocnie na prelome mesiaca, je povinný sa zo stravy vyhlásiť aj v novom mesiaci.

·V prípade nevyhlásenia sa z obedov nie je možné spätne odhlásiť a odpočítať stravné, za čo je zodpovedný stravník!!!

·Vyúčtovanie preplatkov bude zrealizované v mesiaci júl. Vracajú sa preplatky vyššie ako 20,00 eur. Preplatky nižšie a preplatky stravníkov platiacich šekom sa prenášajú do ďalšieho školského roka.

·Informácie na č.t.  054 742 3796 a mob. 0915 209 884 po 8.00 hod.

·Pokyny pre stravníkov

·Bez čipovej karty sa strava nevydáva. Stravník, ktorý zabudol ČK, je povinný ísť do kancelárie vedúcej ŠJ nahlásiť danú udalosť.

·Pred vstupom do ŠJ sa žiak zoraďuje tak, aby neobmedzoval príchod a odchod žiakov zo ŠJ, nestrká do spolužiakov, nepredbieha sa, správa sa pokojne a ticho, obeduje výhradne pri stole, pri jedení sa správa kultúrne / nekričí, nenecháva po sebe odpadky, nesiaha iným do jedla, udržuje čistotu a pod./, po skončení obeda odnesie použitý riad k okienku a zasunie pri odchode za sebou stoličku.

·Žiaci ktorí sa nestravujú, cudzie osoby a rodičia nevstupujú do ŠJ ale čakajú svoje deti vo vestibule.

·V ŠJ sa každý stravník zdržuje len nevyhnutne dlhú dobu.

·Žiaci sú povinní dodržiavať pokyny zamestnancov ŠJ a prítomných pedagógov.

·Ak stravník niečo vyleje, rozbije, nahlási to pracovníčke pri okienku na špinavý riad.

·Zo ŠJ je zakázané vynášať stolový riad a jedlo, pokiaľ nie je zabalené v originálnom obale.

OBEDY SA NEVYDÁVAJÚ DO OBEDÁROV!!!