• Prečo si vybrať našu školu

• Ak chce Vaše dieťa po skončení strednej školy pokračovať v štúdiu na vysokej škole, možno Vám práve tieto informácie pomôžu v rozhodovaní, kam na SŠ.

Gymnázium je vhodná škola, ak chce Vaše dieťa študovať na vysokej škole.

A prečo si vybrať Gymnázium, Konštantínova 1751/64, Stropkov?

Sme škola, ktorá pripravuje žiakov na vysokú školu a pre život už 75 rokov. Tradíciu a kvalitu potvrdzuje uplatnenie našich absolventov na vysokých školách na Slovensku aj v zahraničí. Poslaním našej školy je vychovať vzdelaného žiaka s pozitívnym prístupom k životu, pripraveného na štúdium na akejkoľvek vysokej škole podľa jeho záujmu, v súlade s rozvojom spoločnosti a požiadavkami trhu práce.

V prvých dvoch ročníkoch prebieha na našom gymnáziu výučba štandardných predmetov. V treťom a vo štvrtom ročníku majú študenti možnosť voľby predmetov na základe ich osobných preferencií. To im umožňuje profilovať sa v tom, čo ich najviac zaujíma.

Škola má vlastnú klubovňu na kultúrne a spoločenské akcie, knižnicu, študovňu, učebne cudzích jazykov, učebňu biológie, oddychové zóny pre študentov . Telocvičňu, krytú plaváreň, jedáleň, bufet,  učebne na vyučovanie chémie, fyziky využívame spoločne so ZŠ Konštantínova. Spolu so ZŠ máme možnosť využívať aj športový areál školy, ktorý v sebe zahŕňa tenisové kurty, multifunkčné ihrisko, futbalové ihrisko s tartanovou dráhou.

Okrem angličtiny ponúkame vyučovanie nemčiny a ruštiny ako druhého cudzieho jazyka. Vaše deti nemusia cestovať za kvalitnou výučbou cudzích jazykov do iných miest. Ponúkame im napríklad týždenný pobyt v anglickom jazykovom tábore. Naši absolventi sú schopní študovať v angličtine napr. aj medicínu. Aj s vlastným pričinením naši žiaci hneď po skončení našej školy získali Cambridge Enhlish Certificate – úroveň C1.

Naši študenti sa vedia orientovať aj v kultúre a umení – prispievajú k tomu školské akadémie, filmové a divadelné predstavenia, Akadémia veľkých diel, a tiež odborné literárne semináre v okresnej knižnici. Každý študent si tak v bohatej ponuke krúžkov zaručene vyberie to svoje. Spolupracujeme aj so základnými školami pri príprave prijímacích skúšok. Aby sme Vašim deťom čo najviac odbúrali stres, ponúkame im v rámci DOD ,,cvičné prijímacie skúšky“.

Škola podporuje aj športové talenty. Ponúka im naďalej rozvíjať svoj talent vo volejbale, či futbale. V prvom ročníku ponúkame možnosť absolvovať týždenný lyžiarsky kurz a jednu hodinu plávania týždenne. Naši žiaci sa zúčastňujú na mnohých okresných či krajských športových podujatiach.

Naša škola Vám poskytne kvalitné vzdelávanie s istou budúcnosťou, lebo na štúdium na vysokej škole budete určite dobre pripravení.

...s nami môžeš byť úspešný😊...