• Divadlo nesklamalo

Minulý týždeň v popoludňajších hodinách sa skupinka gymnazistov z rôznych tried v spoločnosti svojich učiteliek slovenského jazyka a literatúry rozhodla potešiť svoje zmysly divadelným predstavením. Oblečení do slávnostného oblečenia a s úsmevom na tvári sme zavítali do Národného divadla v Košiciach. V repertoári divadla sa v tento večer hralo predstavenie Pygmalion (Bernard Shaw), ktoré patrí k povinným dielam na maturitnej skúške zo slovenčiny.
            Zatiaľ čo sme obdivovali nádherný interiér historickej budovy košického divadla, celé hľadisko stíchlo a čakalo na neopakovateľný zážitok.
            Pred našimi očami sa začala odvíjať dráma napísaná pred sto rokmi, ale nám sa zdalo, že príbeh pouličnej kvetinárky sa odohráva tu a teraz. Už len preto, že Líza začala hovoriť miestnym nárečím a odrazu sme boli svedkami moderného divadelného predstavenia aj s využitím otáčavého javiska a kamery. V prve

• Náš les sa rozrástol o 250 stromčekov!

Oslava Medzinárodného dňa lesov (21.3.) sa naozaj vydarila! V spolupráci so štátnym podnikom LESY SR skupinka našich 10 žiakov vysadila 250 javorov v katastri obce Chotča. Vyskúšali sme si náročnú prácu v lese a z rozprávania lesníka Ing. Ladislava Čečka sme sa dozvedeli o živote stromov. Jedinečný zážitok umocnený slnečným počasím, krásnymi výhľadmi, výbornou atmosférou a opekačkou nám určite dlho zostane v spomienkach.Za organizáciu veľké ĎAKUJEME posielame zamestnancom Lesov SR, p. Čečkovi, p. Jane Kubova a p. uč. Reiterovej za praktickú biologickú hodinu.

• Úspech na biologickej olympiáde

Ekovýchovné aktivity si medzi žiakmi nachádzajú svojich priaznivcov a sme radi, že druháčku LORELLE NDRECA oslovili až natoľko, že si exotickú špongiu luffu vybrala na podrobnejšie skúmanie pod vedením RNDr. Ľudmily Reiterovej. Jej téma znela EKO ŠPONGIA: UDRŽATEĽNÁ KRÁSA LUFFY. Po 8-mesačnom pestovaní, sledovaní a používaní mala dnes (20.3.2024) možnosť odprezentovať svoje výsledky pred odbornou porotou na 57. ročníku biologickej olympiády. Krajské kolo sa uskutočnilo na Gymnáziu Leonarda Stöckela v Bardejove a Lorelle získala krásne 3. miesto! Srdečne gratulujeme!Teší nás, že prevzala pomyselnú štafetu po minuloročnom úspechu Betky Rybčákovej.

• UPRACME SLOVENSKO 2024 - TAK AKO KEDYSI

Celosvetová kampaň World Clean up alebo u nás pod názvom Upracme Slovensko si našla miesto medzi tradičnými akciami na našej škole. Teší nás, že jej obľúbenosť stále rastie. Zaiste je to dobrým znamením, že našim žiakom na životnom prostredí záleží.V sobotu 16.3.2024 sa naša 28-členná výprava dobrovoľníkov presunula do obce Breznička, kde sme mali naplánované vyčistiť brehy potoka, pasienky pre kravy, priekopy popri poľných cestách aj hlavnej ceste od Vojtoviec po Veľkrop. Predpokladaný čas trvania sa predľžil až na 5 hodín z dôvodu množstva odpadkov!Našli sa aj raritné kúsky, starý televízor, záchod, vedrá, kvetináče, o niektorých radšej pomlčíme…Veríme, že čistota, ktorá po nás zostala, bude lákadlom na píijemné a bezpečné prechádzky alebo cyklistiku po malebnom prostredí maličkých obcí.Chceli by sme sa poďakovať za perfekne zorganizovaný deň aj pohostenie p.starostke Brezničky Moni

• PODPORUJEME

• DEŇ NARCISOV